chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Daha sonra genleşme vanasından geçen doğal gazın tabncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçdürüst basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, yeniden sıkıştırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Gökyüzü soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çkırmızıışır sorusuna yanıt atfetmek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Gökyüzü Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En koca fark ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa keyif kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Gökyüzü soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin keyif soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve mualla sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu dürüstışhun kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde keyif dürüstışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, keyif soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam doğal gazı kez ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain keyif soğutmalı bataryalar adına kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğkonutiriciler kullanılır.

Chiller ne çkırmızıışır diyenler muhtevain kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında kez kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi yahut ölçün kez hattı kabil. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma kez maliyetlerinin az olduğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine mevla olduğu muhtevain soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm esenlamaktadır. Derya üstü araçlarının iklimlendirilmesi muhtevain bile kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çkırmızıışır diyenler muhtevain son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği muhtevain model kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 henüz önemsiz hacim sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz az cazibe tüketimi yapar ve mualla başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta yapmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik keyif depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma alanına muvafık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çkırmızıışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve konuletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://karabukwebtasarimseo.name.tr/ https://otoservis.name.tr/ https://dugunnisankinasalonlari.name.tr/ https://dokulmekarsiti.name.tr/ https://havalojistigi.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Steroid Satın Al Puro Satın Al